• Dolar Alış TL
 • Dolar Satış TL
 • Euro Alış TL
 • Euro Satış TL

İOS 13 Güncellemesi Alacak Modeller

, 0 Yorum

Eylül ayında yeni Apple modelleriyle tanışacağız. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni işletim sistemi olan İOS 13 için haberler çokça karşımıza çıkmıştık. Yeni güncelleme ile artık Apple telefonlarında İOS 13 kullanılacak. Hangi modeller de kullanılacağına geçmeden önce İOS 13 ile beraber yeni Apple modellerinde artık Şarj girişi değişiyor.

İlk iPhone modellerinde kullanılan Şarj başlığı iPhone 5 ile beraber yerini güncel lightning şarjlara bırakmıştı. Eylül ayında yeni lansmanı yapılacak iPhone modelleriyle beraber USB-C şarjlar hayatımıza giriyor olacak.

Yeniden İOS 13 işletim sistemine dönelim. Bildiğiniz üzere Apple güncellemeleri belli modellere kadar yapıyor. Daha öncesinde böyle olduğu gibi artık yeni İOS 13 ile bazı Apple modelleri güncelleme dışı kalacak. Yeni işletim sistemini alacak Apple modelleri;

 1. iPhone XS Max
 2. iPhone XR
 3. iPhone XS
 4. iPhone X
 5. iPhone 8 Plus
 6. iPhone 8
 7. iPhone 7 Plus
 8. iPhone 7
 9. iPhone 6S Plus
 10. iPhone 6S

Yeni dönemde iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5SE, iPhone 5S, iPhone 4S, iPhone 4, hala kullanılıyor ise iPhone 3S, iPhone 3 ve iPhone 2 yeni güncellemelerden mahrum kalacak modeller olacak.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN